Які є вегетативні органи у мохів

Урок “Практична робота №3. Порівняння будови мохів, папоротей та покритонасінних (квіткових) рослин”

Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про основні особливості бу­дови, біології і розповсюдження мохів, папоротей та покритонасінних рослин, формувати науковий світогляд учнів і розуміння процесу поступового розвитку рослин на Землі від простих форм до високоорганізованих і високоадаптованих до життя на суші; значення цих знань для вивчення біології рослин, їх практичного використання, збере­ження та охорони; продовжити формування умінь і навичок виконувати практичну роботу, порівнювати, вста­новлювати риси подібності й відмінності між групами рослин, робити від­повідні висновки, пояснювати більш високу організацію покритонасінних; виховувати розуміння значущості рослин, прагнення охороняти й берегти їх та естетичне сприйняття природи.

Тема: Практична робота №3 . Порівняння будови мохів, папоротей та покритонасінних (квіткових) рослин

Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про основні особливості бу ­ дови, біології і розповсюдження мохів, папоротей та покритонасінних рослин, формувати науковий світогляд учнів і розуміння процесу поступового розвитку рослин на Землі від простих форм до високоорганізованих і високоадаптованих до життя на суші; значення цих знань для вивчення біології рослин, їх практичного використання, збере ­ ження та охорони; продовжити формування умінь і навичок виконувати практичну роботу, порівнювати, вста ­ новлювати риси подібності й відмінності між групами рослин, робити від ­ повідні висновки, пояснювати більш високу організацію покритонасінних; виховувати розуміння значущості рослин, прагнення охороняти й берегти їх та естетичне сприйняття природи.

Обладнання й матеріали: підручник, робочий зошит

Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку .

ІІ. А ктуалізація опор ­ них знань учнів

1) Бесіда:

– Які рослини називають вищими?

– В чому особливість вищих спорових рослин?

– Які рослини належать до вищих спорових?

– В чому особливість будови мохів?

– Які мохи вам відомі?

– Як розмножуються мохи?

– Що переважає в їх життєвому циклі?

– Чому, будучи вищими рослинами, мохи не стали панівними на планеті?

– Чим особливі папороті?

– Як вони розмножуються?

– Як розмножуються папороті?

– Що переважає в їх життєвому циклі?

– Які рослини називають насінними?

– Які насінні рослини вам відомі?

– В чому особливість голонасінних рослин?

– Чим покритонасінні рослини відрізняються від голонасінних?

– Що переважає в їх життєвому циклі?

– Який зв’язок існує між розвитком рослин і переважанням спорофіту над гаметофітом?

– Як розвиваються вегетативні органи у різних груп рослин?

2) Робота з таблицями:

– Покажіть, які вегетативні органи розвинені в мохів.

– Розкажіть про життєвий цикл мохів на прикладі зозулиного льону.

– Покажіть, яку будову мають папороті.

– Розкажіть про життєвий цикл папоротей на прикладі щитника чоловічого.

– Розкажіть, який життєвий цикл властивий голонасінним.

– Покажіть, яку будову мають покритонасінні.

– Порівняйте особливості будови гаметофіту голо- і покритонасінних.

ІІІ. Узагальнення і систематизація знань.

Виконання п рактичної роботи 3. Порівняння будови мохів, папоротей та покритонасінних (квіткових) рослин. (підручник І.Костіков стр.209)

Хід роботи

І. Ознайомлення з будовою тіла основного фотосинтезуючого покоління моху, папороті та квіткових рослин

ІІ. Заповнення підсумкової таблиці результатів дослідження.

Результати досліджень впишіть у таблицю. Для цього органи, наявні у даної рослини, позначте знаком «+», а відсутні – знаком «-»

Органи рослини

Мох

(зозулин льон)

Папороть

(щитник чоловічий)

Квіткова рослина

Корінь

Практична робота №3 Порівняння будови мохів, папоротей та покритонасінних рослин

Практична робота №3 Порівняння будови мохів, папоротей та покритонасінних рослин Мета: ознайомитися з: особливостями будови мохоподібних, папоротей та покритонасінних рослин; формувати уміння і навички: розпізнавати та визначати біологічні об’єкти за основними морфологічними ознаками; робити порівняльний опис рослини; пояснювати ознаки пристосованості організмів до умов існування; розвивати уміння і навички: визначати за допомогою порівняння ознаки подібності та відмінності різних груп рослин

Практична робота №3: Порівняння будови мохів, папоротей та покритонасінних (квіткових) рослин.

Тема: Порівняння будови мохів, папоротей та покритонасінних (квіткових) рослин.

Мета: ознайомитися з: особливостями будови мохоподібних, папоротей та покритонасінних рослин; формувати уміння і навички: розпізнавати та визначати біологічні об’єкти за основними морфологічними ознаками; робити порівняльний опис рослини; пояснювати ознаки пристосованості організмів до умов існування; розвивати уміння і навички: визначати за допомогою порівняння ознаки подібності та відмінності різних груп рослин

Обладнання: гербарні зразки рослин, фото рослин або живі рослини, таблиці, підручник

Хід роботи

І. Роздивіться, використовуючи лупу, надані вчителем рослини моху, папороті і квіткової рослини.

ІІ. Визначте, які частини тіла представлені у досліджуваних зразках моху, папороті і квіткової рослини.

ІІІ. Визначте, які органи розмноження (спорангії або квітки) представленні у досліджуваних зразках.

ІV. Заповнення підсумкової таблиці результатів дослідження.

Результати досліджень впишіть у таблицю. Для цього органи, наявні у даної рослини, позначте знаком «+», а відсутні – знаком «-»

Органи рослини

Мох

(зозулин льон)

Папороть

(щитник чоловічий)

Квіткова рослина

Корінь

Related Post

Що таке автомобіль BandWagon?Що таке автомобіль BandWagon?

BandWagon™Rv є автомобіль, розроблений, щоб зробити революцію в туризмі середнього рівня. Він був розроблений спеціально для розважальних турів, поєднуючи в собі комфорт, зручності, планування, довговічність і функціональність туристичного автобуса з

Коли янкі зможуть позбутися Стентона?Коли янкі зможуть позбутися Стентона?

І сувора оцінка Кешмана не змінила цього факту: Стентон нікуди не піде. До кінця контракту Стентона залишилося чотири роки та гарантовані 128 мільйонів доларів. "Янкі" опинилися на гачку за 98